Strona SOSW

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI Z ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

ROK SZKOLNY 2016/2017

Obchody Dnia Sybiraka.
17 września Mszą Świętą w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Mielcu rozpoczęły się obchody Dnia Sybiraka przypadające w 77 rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Po zakończeniu mszy młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych przedstawiła okolicznościowy montaż muzyczno – słowny.
W obchody tej uroczystości włączyła się również młodzież naszego Ośrodka z występem artystycznym
oraz harcerze z Drużyn Nieprzetartego Szlaku działających w naszej placówce. Następnie uroczystości zostały przeniesione pod Pomnik Sybiraków, gdzie delegacje  złożyły wiązanki kwiatów.

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016r.
W dniach 15- 19 września w naszym Ośrodku miała miejsce akcja ekologiczna „ Sprzątanie Świata- Polska 2016” pod hasłem „ Podaj dalej…Drugie życie odpadów”. Przesłaniem tej akcji jest uświadomienie codziennego wpływu człowieka na środowisko naturalne oraz poszanowanie zasobów i unikania tworzenia odpadów. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała prowadzeniu akcji sprzątania przyległego do Ośrodka lasu
przez uczniów naszej placówki.

Akcja charytatywna na rzecz Gabrysi Nawrot naszej wychowanki

11 września odbył się festyn w Padwi Narodowej "Gminne Święto Ziemniaka", podczas którego były zbierane pieniądze na operację i leczenie Gabrysi, która jest wychowanką oddziału przedszkolnego "Promyk"

Święto pieczonego ziemniaka - Leśna Polana i na terenie Ośrodka
   Piękna pogoda, dobre humory, ciekawe gry w gorącego ziemniaka -  gwarantowały udaną zabawę.
 Wspólnie zabraliśmy się również do tworzenia ziemniaków-cudaków. Były "leśne ludy, uśmiechnięte skrzaty, ziemniaczane krasnale". Wreszcie zasiedliśmy przy ognisku, żeby zjeść, odpocząć i pogadać.

„Quo vadis” Henryka Sienkiewicza lekturą Narodowego Czytania w 2016 roku

Nauczyciele poloniści, bibliotekarze włączyli się w tą akcje wraz z młodzieżą Gimnazjum.

W odpowiedzi na przesłanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy nasza placówka włączyła się do piątej edycji ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Inicjatorem działania byli członkowie Zespołu Humanistycznego. Na spotkaniu, które odbyło się 6 września zebrani oglądnęli prezentację multimedialną
o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. Następnie zostali zapoznani z głównymi wątkami i historią powstania powieści „Quo vadis”. Po oglądnięciu fragmentu ekranizacji filmowej w reżyserii  Jerzego Kawalerowicza czytali wybrane fragmenty utworu. Jury wyróżniło osoby, które przedstawiły najpiękniejszą interpretację powieści.
Byli to: Sylwia Ciochoń – kl. II G; Mateusz Obara – kl. I G; Karolina Kozioł – kl. II G; Dorota Mucha – kl. III G
Wszystkim uczniom, uczestnikom akcji wręczono pamiątkowe dyplomy i upominki.

Nasze stoisko na Dożynkach Powiatowych

Dożynki Powiatowe Mieleckiego 4 września -  gdzie prezentowaliśmy i promowaliśmy nasz Ośrodek
 w środowisku poprzez ciekawe prace  i rękodzieła nauczycieli i uczniów. Zainteresowanie było duże.

Nowy Rok Szkolny - uroczyste rozpoczęcie

Był plecak na plecach i były walizki, a teraz wakacje skończone.
                               Tornistry i teczki czekają na wszystkich i zaraz zawoła dzwonek.
               LETNI WYPOCZYNEK GRUPY WĘGIERSKIEJ W MIELCU
                         Czerwiec 2016

Wspólnie z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Mielcu w ramach wymiany młodzieży gośćmy grupę uczniów
 i ich opiekunów z Ośrodka w Homok na Węgrzech.
W tym samym czasie  grupa naszych uczniów i uczestników Warsztatów przebywa na Węgrzech.
Wspaniałe, wierne przyjaźnie i mnóstwo radości. To widać na zdjęciach.

Pobyt młodzieży z Homok w Mielcu

Pobyt naszej młodzieży w HOMOK

"Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz.  Jeśli nie może – pomóż"